Urlop w naszym pensjonacie to nie tylko słodkie lenistwo nad brzegiem jeziora. Dzięki bogatej bazie turystycznej w okolicznych miejscowościach każdy znajdzie atrakcje, z których będzie chciał skorzystać.

Poniżej przedstawiamy Państwu kilka propozycji miejsc do odwiedzenia. Bardziej szczegółowych informacji chętnie udzielamy naszym gościom na miejscu.

 

1.       Wioska Żeglarska w Mikołajkach – najnowocześniejszy port żeglarski na Mazurach wraz z miasteczkiem portowym zapewniają moc wrażeń i atrakcji dla turystów odwiedzających Mikołajki. Duża ilość punktów gastronomiczno-rozrywkowych wraz z amfiteatrem powodują, że to miejsce praktycznie nigdy nie zasypia. Corocznie Wioska Żeglarska organizuje ponad 30 imprez regatowych, rekreacyjnych i sportowych.   Wioska Żeglarska Mikołajki
2.  Nasz pensjonat położony jest 10 minut drogi spacerem od Hotelu Gołębiewski. Na terenie tego kompleksu hotelowego znajduje się park wodny Tropikana oraz zimą stok narciarski,         z którego mogą korzystać bez ograniczeń wszyscy turyści.   Góra Czterech Wiatrów
3.       Stacja Badawcza Polskiej Akademii Nauk w Kosewie Górnym – stacja oferuje turystom możliwość bliskiego poznania oswojonych danieli i muflonów oraz obejrzenia jeleni sika i kóz. Na terenie stacji znajduje się również Muzeum ze zbiorami poroży jeleni europejskich, danieli, jeleni sika oraz innych gatunków jeleniowatych. Stacja jest otwarta dla turystów w okresie od 1-go maja do 31-go sierpnia.  

     

4.       Wilczy Szaniec – wojenna kwatera Hitlera w której przebywał łącznie 800 dni od czerwca 1941 roku do listopada 1944 roku. W chwili obecnej do zwiedzania udostępniony jest kompleks bunkrów zachowanych po próbie ich całkowitego wysadzenia podczas ewakuacji wojsk niemieckich z tego terenu. Dla zwiedzających przygotowanych jest w sumie 38 ciekawych miejsc wartych obejrzenia.

 

5.       Park Kadzidłowo – zlokalizowany w Puszczy Piskiej park ma na celu przybliżenie oraz zapoznanie zwiedzjących z rodzimymi gatunkami dzikich zwierząt. Większość zwierząt przebywających w parku jest zaprzyjaźniona z ludźmi. Podczas zwiedzania parku możliwe jest wejście do niektórych zagród i karmienie, a nawet głaskanie dzikich zwierząt.  

 

Skontaktuj się z nami!

Telefon: 87 421-60-94
Email: pokoje@willa-ata.pl
Strona: www.willa-ata.pl

Mrągowska 12A, Mikołajki, Polska

O nas

Pensjonat Willa ATA położony jest w centrum Mikołajek żeglarskiej stolicy Polski. Nad jeziorem Mikołajskim w połowie drogi między hotelem Gołębiewski, a centrum miasta. Dla naszych gości przygotowaliśmy 13 pokoi z łazienkami Apartament dla 4 osób oraz Studio. Gwarantujemy wspaniałą rodzinną atmosferę oraz niezapomniane przeżycia.